Nuo 2016.11.01 įsigalioja naujas reikalavimas statybose - A klasės energinio efektyvumo būtinybė naujiems pastatams,  kuri bus pirmas žingsnis link A++ kategorijos 2021 metais.

Bet kiek gi skiriasi A klasės nuo B klasės pastato siena?

Pabandykime žvilgtelėti į pagrindinius minimalius naujų būstų atitvarų reikalavimus.

 

Varža, varža, varža…

Didelis šuolis iš B į A klasę yra atitvarų šiluminio pralaidumo koeficiento mažinimui arba varžos didinimui.

Jei projektuojamiems gyvenamiesiems pastatams iki 2016.11.01 sienoms užteko 5 m2K/W, tai dabar šis skaičius yra 8,33 m2K/W. Kalbant paprastai, tai yra ~10cm izoliacijos pastorėjimas, norint pretenduoti į minimalius A klasės reikalavimus.

Izodom Sistema “Super King block” garantuoja šilumines varžas iki 10 m2K/W. Tokia varža tiks ne tik A klasei, bet ir A+, bei A++ klasėms.

B kategorija

B kategorija

A kategorija

A kategorija

Sandarumas reikalaujantis priverstinės ventiliacijos

 

Nors daugiausiai visi akcentuoja sienų izoliacijos storį, bet ne ką mažiau svarbu yra ir pastato sandarumas. Labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į langų ir durų montavimą.

Vykstant statyboms ne visada lengva išmatuoti kaip gerai yra pastatas užsandarintas. Tam kad būtų įmanoma tai padaryti yra reikalingi dūmų , bei kiti testai.

Norminės oro apykaitos vertės

Norminės oro apykaitos vertės

Izodom 2000 sistema pasižymi puikiomis raktų sistemomis, kurios riša tarpusavyje blokelius, panašiai kaip populiarios LEGO kaladėlės, be to specialios detalės sąramoms ir perdangom užtikrina, kad kritiniuose pastato taškuose, tokiuose kaip langų ir durų rėmų susikirtime su siena, būtų ne tik paprasta montavimo technika, bet ir geras sandarumas.

Pastato su „Izodom“ sienom atliktas dūmų testas Kaune.

Užtikrinti šalčio tiltelių nebuvimą yra darbininkų pareiga ir atsakomybė, bet ne visada taip paprasta

Smaigstomų EPS plokščių taškiniai šalčio tiltai
Smaigstomų EPS plokščių taškiniai šalčio tiltai

Statybos darbus vykdanti komanda turi išlaikyti aukštą darbo kultūrą, kad neatsirastų šalčio tiltų ten kur po statybų būtų labai sunku arba net neįmanoma panaikinti. Bet net ir gerai atliekant darbus, yra neišvengiamai paliekami maži šalčio tilteliai ir jei sudėsim visus pastato šalčio tiltelius, tai gausim neblogus šilumos nuostolius. Bet tai yra neišvengiama, nes kitaip plokščių neįmanoma pritaisyti.

Polistireno plokštėm apšildomi pastatai turi du šalčio tiltelių tipus: linijinius - jei klijuojamos plokštės klijais, ir taškinius - jei plokštės montuojamos smeigėmis.Daugiau apie šiuos šiluminius nuostolius galima sužinoti – „šalčio tiltelių išvengimas“ skiltyje.

Technologijos augimo sparta dabar leidžia kiekvienam turėti termovizorius. Kad pamatytume šalčio tiltelius kartais gali padėti ir  gamtoje vykstantys reiškiniai. Kalbama aišku apie šerkšną. Polistireno plokštės, kurios yra pritvirtintos smeigėmis, iškarto parodo, kad sienose vyksta nepageidaujamas šilumos „atidavimas"

Kadangi Izodom sienų elementai leidžia palaikyti tokį patį sienų storį, ne tik sienų plokštumuose, bet ir kampuose, sąramose ir sienos bei perdangos sandūros mazge. Todėl tokio pastato termo-nuotraukoje, nesimatys nei vieno šalčio tilto.

Su „Izodom 2000“ sistema pastatytos sienos- termovizoriaus nuotrauka
Su „Izodom 2000“ sistema pastatytos sienos- termovizoriaus nuotrauka

Ekspertai tikina, kad kainų šuolis nuo B į A turėtų būti apie 2-3% (šaltinis: 15min.lt). Bet toks padidėjimas iš tradicinių medžiagų statomų namų neįvertina didesnės investicijos į darbų kokybę, kadangi ne kiekviena statybų komanda gali sukurti A ir aukštesnės klasės būstus su medžiagomis, kurios nebuvo pritaikytos tokiems dideliems reikalavimams.

„Izodom 2000“ liktinių klojinių sistema leidžia pasiekti visus A kategorijai iškeltus atitvarų reikalavimus, leisdamos užsakovui jaustis ramiai dėl pastato kokybės po statybų, projektuotojams išsprendžiama daug sandarumo klausimų, o darbininkai gali atlikti daugiau darbų per trumpesnį laiką, vežiotis su savim mažiau įrankių ir turėti mažiau fiziškai intensyvų darbą.