Norint pasistatyti energetiškai efektyvų namą, kuris atitiks A ar net aukštesnę klasę, dažnai reikia palaužyti galvą ką daryti su pamatais ir kaip išvengti šalčio tiltų.

IZODOM  2000 pristato jums atsakymą į visas prieš tai išvardintas problemas - Plokštieji pamatai.

Plokštieji pamatai pasižymi puikiomis šiluminėmis charakteristikomis, šios sistemos varža yra 7,14m^2K/W, kuri atitinka A klasės energetinio efektyvumo reikalavimus, bet su papildomomis detalėmis, galima pasiekti, net 11,11 m^2K/W varžą, kuri atitiks A++ klasės energetinio efektyvumo reikalavimus. O tai pasiekiama lengvai ir be jokių šalčio tiltų!

Bet puikios šiluminės savybės, nėra vienintelis šios sistemos privalumas.

Paprastas pasiruošimas

Plokštiesiems pamatams reikalingi minimalūs žemės darbai, todėl taupomas laikas, galima nuomoti paprastesnę techniką ir pamiršti purvo klampynę po darbų.

Šiems pamatams įrengti reikia tik:

  • Nukasti augalinį žemės sluoksnį;
  • Parengti pamato „paduką", kuris paprastai sudarytas iš 15-20 cm sutankinto žvyro ir smėlio;
  • Inžinerinių tinklų išvedžiojimas. Ši proceso dalis yra nebūdinga kitais būdais įrengiamiems pamatams. Bet įrenginėjant plokščius pamatus labai patartina, išvedžioti visus vandentiekio, nuotėkų, bei elektros tinklus prieš elementų surinkimą.

plokstieji_pamatai

Paprastas įrengimas

Plokščiųjų pamatų genialumas slypi jų paprastume. Šią sistemą ypatingai lengva įrengti, kadangi yra tik trys pagrindinės detalės kurios reikalingos surinkti šią sistemą:

1) pamato bortelis - FPL BST, kuris susideda per visą pamato perimetrą

 

2) pamato kampas FPL EA arba FPL EI. Šis elementas užtikrins, kad pamato kampas visada būtų 90 laipsnių

3) pamato plokštė FPL 250 ši plokštė dedasi per visą pamato plotą taip užtikrindama vientisą šilumos izoliacija

pamatai

Pamatų detalės turi specialius raktus, kurie palengvina elementų surinkimą

 

 

Konstrukcinis stabilumas

Plokščio pamato konstrukcinį stabilumą suteikia gelžbetonis. Tokiam pamatui paprastai reikalingi du armatūros tinklai, jų matmenis nesunkiai nustato projekto konstruktorius. Betonui paliekamas 25 cm storio lovys. Be visų inžinerinių tinklų galima kartu įsirengti ir šildomas grindis, tokiu būdu sukietėjus betonui iš karto gaunamos grindys paruoštos apdailai.

Pamatų eksplotacinių savybių specifaikacija

Jokio galvos skausmo dėl silpno grunto

Jei jūsų sklype vyrauja silpni gruntai, tai plokštieji pamatai gali būti ne tik greičiausias, bet kartais ir vienintelis pasirinkimas. Plokščiųjų pamatų neveikia silpni gruntai, jie perduoda apkrovas nuo sienų visu plotu, o polistireno klojinys ne tik leidžia išlaikyti šiltus namus, bet ir neleidžia peršalti gruntui, todėl grunte, po pastatu, nevyksta jokių deformacijų.