Nuo 2016 metų lapkričio įsigaliojęs naujas reikalavimas statybose - A klasės energinio efektyvumo būtinybė naujiems pastatams,  tai pirmas žingsnis link A++ kategorijos 2021 metais.

Kuo skiriasi A ir B klasės pastato sienos?

Pabandykime žvilgtelėti į pagrindinius atitvarų reikalavimus naujiems būstams.

Varža

Didelis šuolis į A klasę yra sumažintas šiluminis atitvarų pralaidumo koeficientas arba, kitaip tariant, padidinta varža.

Jeigu iki 2016 m. lapkričio projektuojamų gyvenamųjų pastatų sienoms užteko 5 m2K/W, tai dabar reikalaujama varža yra 8,33 m2K/W. Kitaip tariant, norint pasiekti A klasę, reikalaujami papildomi 10 cm izoliacinio sluoksnio.

Izodom sistema Super King block garantuoja iki 10 m2K/W šiluminę varžą. Tokia varža tiks ne tik A klasei, bet ir A+, bei A++ klasėms.

B kategorija

B kategorija

A kategorija

A kategorija

Sandarumas reikalaujantis priverstinės ventiliacijos

Dauguma gamintojų sutelkia dėmesį į sienų izoliacijos storį, tačiau ypatingai svarbus yra pastato sandarumas. Labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į langų ir durų montavimą.

Vykstant statyboms ne visada lengva išmatuoti kaip gerai užsandarintas pastatas. Siekiant tai atlikti reikia atlikti dūmų bei kitus testus.

Norminės oro apykaitos vertės

Norminės oro apykaitos vertės

Izodom 2000 technologija pasižymi patikimomis raktų sistemomis, kurios blokelius riša tarpusavyje, panašiai kaip populiarios LEGO kaladėlės, be to specialios detalės sąramoms ir perdangoms užtikrina, kad kritiniuose pastato taškuose, tokiuose kaip langų ir durų rėmų susikirtime su siena, būtų ne tik paprasta montavimo technika, bet ir geras sandarumas.

Izodom 2000 pastato dūmų testas Kaune.

Užtikrinti, kad neliktų šalčio tiltelių yra statybininkų pareiga ir atsakomybė, bet tai ne visada paprasta

Smaigstomų EPS plokščių taškiniai šalčio tiltai
Smaigstomų EPS plokščių taškiniai šalčio tiltai

Statybos darbus vykdanti komanda turi išlaikyti aukštą darbo kultūrą, kad šalčio tiltų neatsirastų ten, kur po statybų juos būtų labai sunku panaikinti. Bet net ir gerai atliekant darbus yra neišvengiamai paliekami maži šalčio tilteliai ir jei sudėsim visus pastato šalčio tiltelius, gausime didelius šilumos nuostolius. Tačiau tai yra neišvengiama, nes kitaip neįmanoma pritaisyti plokščių.

Polistireno plokštėmis apšildomi pastatai turi du šalčio tiltelių tipus: linijinius - jei plokštės klijuojamos klijais, ir taškinius - jei plokštės montuojamos smeigėmis.Daugiau apie šiuos šiluminius nuostolius galima sužinoti skiltyje „Šalčio tiltelių išvengimas“.

Technologijos augimo sparta dabar leidžia kiekvienam turėti termovizorius. Kad pamatytume šalčio tiltelius kartais gali padėti ir  gamtoje vykstantys reiškiniai, pavyzdžiui, šerkšnas. Polistireno plokštės, kurios yra pritvirtintos smeigėmis, iškarto parodo, kad sienose vyksta nepageidaujamas šilumos „atidavimas"

Kadangi Izodom sienų elementai leidžia palaikyti tokį patį sienų storį, ne tik sienų plokštumuose, bet ir kampuose, sąramose ir sienos bei perdangos sandūros mazge. Todėl tokio pastato termo-nuotraukoje, nesimatys nei vieno šalčio tilto.

Su „Izodom 2000“ sistema pastatytos sienos- termovizoriaus nuotrauka
Su „Izodom 2000“ sistema pastatytos sienos- termovizoriaus nuotrauka

Ekspertai tikina, kad kainų šuolis pereinant į A klasės namo statybas turėtų būti apie 2-3%. Vis dėlto statant namus iš tradicinių medžiagų neįvertinamos didesnės investicijos į darbų kokybę, kadangi ne kiekviena statybų komanda gali sukurti A ir aukštesnės klasės būstus su medžiagomis, kurios nebuvo pritaikytos tokiems aukštiems reikalavimams.

Izodom 2000 liktinių klojinių sistema leidžia pasiekti visus A kategorijai iškeltus atitvarų reikalavimus. Ši technologija išsprendžiama daug sandarumo klausimų projektuotojams, statybininkai gali atlikti daugiau darbų per trumpesnį laiką, vežiotis su savim mažiau įrankių ir turėti mažiau fiziškai intensyvų darbą, o užsakovui leidžia jaustis ramiai dėl pastato kokybės po statybų.