Energiją taupanti technologija

Sužinokite, kodėl verta statyti naudojant energiją taupančias technologijas ir ką pasieksite statydami namą pagal IZODOM technologiją.

Technologija

Energetiškai-efektyvus namas

Energiją taupantys ir pasyvūs namai kasmet tampa vis populiaresni. Energetinė krizė, žaliavų trūkumas, teisinis reglamentavimas – tai tik keletas svarbių dalykų, į kuriuos turėtumete atsižvelgti renkantis energiškai efektyvaus namo statybos technologiją.

Šiuo metu Lietuvoje energiją taupantis pastatas yra tas, kurio šildymui reikia iki 45 kWh/m2 per metus. Jis išsiskiria kompaktiška forma, dėl kurios šildymo nuostoliai yra apriboti iki minimumo. Kaip tai pasiekti?

ICF technologija

Kas yra ICF?

“ICF”, vadinamas nuolatiniu šablonu, dažniausiai yra polistireno ir betono derinio formos. Tai puiki alternatyva tradiciniams statybos metodams. Ši technologija įgauna didelį populiarumą visame pasaulyje, kiekvienoje klimato zonoje.

Taigi, kokie yra jo pranašumai ir kuo jis išsiskiria? Visų pirma, jis pasižymi puikiais izoliacijos parametrais. Elementai yra atsparūs oro sąlygoms, o jų naudojimas žymiai sutrumpina ir palengvina statybos procesą, taip pat sumažina darbo sąnaudas.

Kodėl izodom?

IZODOM technologija

IZODOM technologija pagal ICF standartą apima polistireno izoliacinių elementų, kurie sudaro šabloną, išdėstymą ir jų užpildymą betonu. Tokiu būdu sukuriama patvari siena, kurios nereikia papildomai apšiltinti. IZODOM susideda iš daugiau nei 100 elementų, skirtų energiją taupančių ir pasyvių namų statybai.

Blokai, sujungti naudojant IZOClick® sistemą (be skiedinio), sukuria vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį, pašalinant šilumos tiltelius. IZODOM technologijos dėka statyba vyksta greičiau ir reikalauja mažiau investicijų.

Kaip statyti?

Patarimai statybai naudojantis IZODOM technologija

Konstrukcija, naudojant IZODOM technologiją, primena statybinių blokelių konstrukcijas. Pamatų plokštėms ir sienoms klojami klojiniai. Tada jie išbetonuojami iki grindų aukščio. Po betonavimo klojinių elementai nepašalinami, o lieka ir perima šilumos izoliacijos vaidmenį. Taigi statyba yra greita ir paprasta.

Tada jie išbetonuojami iki grindų aukščio. Po betonavimo klojinių elementai nepašalinami, o lieka ir perima šilumos izoliacijos vaidmenį. Taigi statyba yra greita ir paprasta.