Energetiškai efektyvus pastatas

Energetiškai efektyvus pastatas – tai pastatas, kuriame naudojamos medžiagos ir sprendimai leidžia sumažinti suvartojamos energijos kiekį.

Kas yra

Energetiškai efektyvus namas

Energetiškai efektyvus pastatas – tai modernus, nesudėtingos architektūros namas. Jis išsiskiria kompaktiška forma, su vienšlaičiu arba dvišlaičiu stogu. Langai turi turėti mažą šilumos perdavimo koeficientą, o didžiausi langai turėtų būti pietinėje pusėje.

Energetiškai efektyvūs namai nebėra tik individualus pasirinkimas Įvestas reglamentas, kuris numato pareigą statyti tik tokius pastatus. Šiuo metu, Lietuvoje, energiškai efektyvus namas yra toks, kuriame šilumos energijos poreikis siekia iki 45 kWh/m2 per metus.

Straty ciepła w budynku
Kodėl verta?

Šilumos nuostolių sumažinimas

Energetiškai-efektyvus namas tai pirmiausia apie šilumos suvartojimo mažinimą, kuris tradiciniame pastate daugiausia atsiranda dėl ventiliacijos sienuose ir languose. Tačiau naudojant IZODOM technologiją pasyviam namui šildyti reikalingas energijos kiekis sumažinamas iki 80%.

Energetiškai-efektyvus  namas dažniausiai šildomas šilumos siurbliu arba kondensaciniu katilu. Be to, rekomenduojama naudoti saulės energiją iš fotovoltinių plokščių.

Privalumai

Sumažinamos šildymo išlaidos

  • Žemos šildymo ir priežiūros išlaidos dėka šiluminių tiltų minimizavimo ir atsinaujinančių energijos išteklių (RES) naudojimo.
  • Energetiškai efektyvus namas nepraranda savo vertės, ir dėl vis griežtesnių teisės aktų, ateityje, jis taps vertingesnis uži tradicinį namą.
  • Energiją taupančios medžiagos statybai ir šildymo sistema mažina neigiamą poveikį natūraliai aplinkai.

IZODOM technologija idealiai tinka tiek energiją taupančių namų statybai, tiek ir pasyvioms statyboms.