IZODOM sienų konstrukcija

Patarimai, kaip statyti sienas naudojant IZODOM technologiją.

Pirmas etapas

Išorinės sienos

Pradedant statybas, elementus klojame ant IZOSlab IZODOM pamatų plokštės. Išorines sienas kartojame – išilgai pastato kontūro, tuo pačiu sumontuojant vidaus ir pertvarų elementus. Blokeliai klojami eiliniu būdu, sujungiant juos specialia IZOClick užraktu, be skiedinio, klijų ar kronšteinų. Iš pradžių klojame 2-3 sluoksnius, tikriname įstrižaines ir aukščius, jei matmenys sutampa pereiname į klojinių stabilizavimo etapą – atramų montavimą. Statyba vyksta labai greitai, nes elementai yra lengvi ir lengvai tvarkomi; 1m2 sienos sudarytas iš dviejų mūsų pagrindinių elementų.”

Antras etapas

Atramos

Paklojus ir išlyginus pirmuosius sienų elementų sluoksnius, prie jų tvirtiname plienines atramas. Juos galima rasti įmonės pasiūloje. Jie leidžia stabilizuoti klojinių matmenis prieš betonuojant, todėl lengviau montuoti, taip pat valdyti plokštumą išlaikant vertikalumą. Atramos leidžia lengviau pumpuoti visų grindų betoną iš aukščio. Jas pašaliname kitą dieną po betonavimo.

Trečiasis etapas

Kampai

Siekdama maksimaliai palengvinti ir paspartinti darbą statybvietėje, įmonė siūlo jau paruoštus kampus. Elementai būna dviejų tipų: išoriniai ir vidiniai, kurių kiekvienas turi po du dešiniuosius ir kairiuosius variantus. Viena dalis yra ilgesnė, todėl jas galima sujungti su persidengiančiais sienos elementais.

Ketvirtas etapas

Sąramos

IZODOM siūlo papildomų elementų, kurie palengvina šilumos tiltelių pašalinimą. Vienas iš jų yra „U“ formos elementas, naudojamas kaip sąramos sijos klojinys. Statybvietėje jis montuojamas virš lango ir durų angų, joje dedama armatūra, o po to kartu su visomis grindimis užliejama betonu.

Penktas etapas

Vainikas

Šiltinimo tęstinumui išlaikyti lubų sandūroje su sienomis naudojamas lubų atramos elementas – kuris dar labiau apsaugo namą nuo šilumos tiltelių susidarymo ir šilumos išeikvojimo.

Šeštas etapas

Betonavimas

Elementai tinkami betonui siurbti. Siūlomas betonavimo aukštis – 3m, tai yra vieno aukšto aukštis. Apytiksliai vieno aukšto namo, kurio plotas apie 100m2, betonavimas. 12m3 betono ir mažiau nei 2h darbo. Rekomenduojama laikytis statybos projekto ir naudoti plastiko konsistencijos betoną, kurio maksimalus grūdelių dydis ne didesnis kaip 8 mm, stiprumo klasė ne mažesnė kaip C16/20. Betoną dedame sluoksniais, paleidžiant siurblį aplink pastato perimetrą maždaug iki 0,8-1m aukščio, tai yra darant 3 ratus.

Septintas etapas

Vidaus ir išorės apdaila

Patalpose rekomenduojame naudoti gipsinį tinką, minimaliai – 10 mm, klojamą tiesiai ant gruntuotos sienos. Ne mažiau populiarus sprendimas yra gipso kartono plokštės, tvirtinamos klijais arba vadinamaisiais putplasčio klijais, kurie padaro sieną idealiai lygią. Išorėje, kaip ir tradicinėje technologijoje, naudojame bet kokias apdailos medžiagas.